MSZE ŚWIĘTE Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE I UWOLNIENIE

PRZEZ POSŁUGĘ OJCÓW FRANCISZKANÓW:

8 V;  12 VI   2014    o godz. 1800

 


       Najbliższy termin modlitwy  w intencji Ojczyzny:

24 maja  2014 r. o godz. 1000.


 

Poniedziałek Wielkanocny – 21 kwietnia 2014 r.

 

1.      Dzisiaj w poniedziałek wielkanocny Msze Święte są odprawiane w naszym kościele według porządku niedzielnego. Dziękujemy za modlitewne i finansowe wsparcie katolickich uczelni w naszym kraju.

2.      W niedzielę będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego i kanonizację błogosławionych papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Z kościoła można będzie zabrać do domu światło – symboliczną iskrę miłosierdzia pochodzącą z Sanktuarium w Łagiewnikach.

3.      Zachęcamy do duchowego przygotowania się do przeżycia tej uroczystości, i w możliwy sposób – zwłaszcza przez śledzenie transmisji w środkach przekazu – uczestniczenia w niej.

4.      Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie dzisiaj o godz. 17.3o, w pozostałe dni, po Mszy św. która jest o 18.oo.

5.      Nabożeństwo dziękczynne za kanonizację Jana Pawła II będzie w przyszłą niedzielę o godz. 17.3o.

6.      Trzeciego maja – w świąteczną sobotę, MB Królowej Polski – Jubileusz pięćdziesięciolecia kapłaństwa u nas będzie obchodził wieloletni tutejszy Proboszcz O. Kazimierz Zborowski. Zapraszamy do dziękczynnej modlitwy z Jubilatem na Mszy św. o godz. 12.3o.

7.      Świętując dzisiaj, i w ciągu całego tygodnia - czyli oktawy Zmartwychwstanie Pana Jezusa, umacniajmy nasze duchowe siły indywidualnie i we wspólnocie z innymi. 


 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 20 kwietnia 2014 r.

 

1.      W przeżyciach Święta Zmartwychwstania Pana Jezusa doświadczamy, że Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Dziękujemy tym parafianom którzy przyczynili się do odprawienia liturgii Wielkiego Tygodnia i wszystkim którzy w niej uczestniczyli.

 

2.      Parafianom i Gościom życzymy, by Zmartwychwstały Chrystus obdarzył Was swą mocą i pokojem, i pomógł przyjąć prawdę o Jego zwycięstwie. Jego łaska niech zstąpi na Was i Wasze rodziny. Niech Wasze serca wypełnia prawdziwa radość.

3.      Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach Świętych podobnie jak przez całą oktawę Wielkanocy. Jutro Msze święte są według porządku niedzielnego, modlitewnie i finansowo wspieramy katolickie uczelnie.

4.      Godnym polecenia w czasie przeżywanych świąt jest odwiedzenie grobów naszych najbliższych i modlitwa, by ci którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu otrzymali je.

5.      Za tydzień, w Święto Miłosierdzia Bożego, będziemy przeżywać kanonizację błogosławionych papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Z kościoła można będzie zabrać do domu światło – symbol iskry miłosierdzia pochodzącej z Sanktuarium w Łagiewnikach. Można do tego celu wykorzystać nabyte wcześniej świece Caritasu.

6.      Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie dziś i jutro o godz. 17.3o, później po Mszy św. która jest o 18.oo.

7.      Młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania, zapraszamy na dziękczynną pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej 10 maja. Informacje i zapisy – w zakrystii i kancelarii parafialnej.


 

Niedziela Palmowa – 13 kwietnia 2014

 

1.      Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Obchodzona też jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Łączmy się w modlitwie z młodzieżą, aby zawsze pragnęła Chrystusa i odnawiała swoją przyjaźń z Panem Bogiem. Zapraszamy na „Gorzkie Żale” dzisiaj na godz. 17.oo.

2.      Wczoraj w naszej parafii był dzień spowiedzi przedświątecznej z pomocą księży sąsiadów; jutro spowiadamy w Słocinie, a we wtorek na Pobitnem. Ostatnia okazja do spowiedzi  u nas będzie w środę wieczorem, w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę w godzinach 7.3o – 9. „Noc konfesjonałów” będzie u Ojców Bernardynów w czwartek od godz. 21.oo do 6.oo w piątek. Do domów naszych chorych parafian z posługą sakramentalną pójdziemy jeszcze w środę – prosimy o zgłaszanie ich adresów.

3.      Korzystających z pomocy Caritasu zapraszamy po odbiór paczek żywnościowych we wtorek lub środę po Mszy św. która jest o godz. 18.oo. Ofiarodawcom prowiantu i sklepom w których była prowadzona zbiórka dziękujemy – Bóg zapłać.

4.      Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący. Zwłaszcza trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota niech będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne Chrystusa poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

5.      W Wielki Czwartek – uroczysta Msza Krzyżma gromadząca kapłanów i służbę liturgiczną będzie w Katedrze o godz. 10.oo. W naszym kościele Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.oo, a po niej adoracji Najśw. Sakramentu w Kaplicy Czuwania.

6.      W Wielki Piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 9.oo, i 17.oo. Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 18.oo. Po liturgii – pierwszy dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego, adoracja przy Grobie Pańskim Chóru Parafialnego i Gorzkie Żale. Od godz. 22.oo – przez całą noc – adoracja parafian według rozpisanego porządku – jest on umieszczony na tablicach ogłoszeń, w gazecie parafialnej i na stronie internetowej parafii. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Wyjazd na Drogę Krzyżową na Tarnicę będzie w piątek o godz. 4.oo.

7.      W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim – od godz. 7.oo do celebracji Wigilii Paschalnej, która rozpocznie się o godz. 19.oo. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny – od godz. 10.oo do 15.oo. Wśród święconych pokarmów mogą się znaleźć chlebki caritasu, które można będzie nabyć w Wielki Czwartek jako pomoc działalności charytatywnej naszej parafii. Są też jeszcze przy ołtarzu M.B. Nieustającej Pomocy świece Caritasu, które mają również służyć dla przyjęcia w rodzinach Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia z Sanktuarium w Łagiewnikach w dniu Kanonizacji Jana Pawła II.

8.      W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego procesja rezurekcyjna będzie o godz. 6.oo, po niej Msza Święta. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.oo. Pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego.

9.      W celu udoskonalenia komunikacji w naszej wspólnocie parafialnej przygotowujemy się do korzystania z usługi Mobilna Parafiasprofilowanej wysyłki SMS-ów. Chętnych do odbierania informacji w ten sposób prosimy o zapoznanie się ze sposobem zapisu do systemu SMS – jest zamieszczony na plakatach i ulotkach.

10.W minionym tygodniu zmarła parafianka Czesława Leniar, lat 84 z ul. Lwowskiej –pomódlmy się za Nią: Wieczne odpoczywanie…..


 

Piąta niedziela Wielkiego Postu – 6 kwietnia 2014r.

 

1. Dzisiejszą niedzielą, piątą Wielkiego Postu, z całym Kościołem weszliśmy w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej, a w naszej wspólnocie parafialnej także w przeżywanie czasu rekolekcji. Bardzo wszystkich prosimy o nie żałowanie czasu dla Pana Boga i o inwestowanie w siebie wartości które przynoszą człowiekowi duchowe, prawdziwe korzyści. Przychodźcie koniecznie na spotkania rekolekcyjne:

·        dzisiaj będzie jeszcze osobna nauka rekolekcyjna na Gorzkich Żalach o godz. 17.oo

·        jutro i we wtorek nauki rekolekcyjne będą na Mszach św. o godz. 9.oo i 18.oo oraz podczas liturgii Słowa Bożego o godz. 19.3o.

·        w środę zakończenie rekolekcji na Mszach św.  o godz. 9.oo, 18.oo i 19.3o.

Na godz. 19.3o zapraszamy wszystkich którzy dłużej pracują, szczególnie zaś młodzież uczącą się, studiującą i pracującą.

 

2. Do spowiedzi przedświątecznej prosimy aby przystąpić w sobotę tego tygodnia:

·        rano w godzinach: 9.oo – 10.3o  i  11.oo – 12.oo

·        po południu: 15.oo – 16.3o  i  17.oo – 18.oo.

Podkreślamy, by przeznaczyć sobotę na pojednanie się z Panem Bogiem, gdyż w inne dni będziemy spowiadać w sąsiednich parafiach, a w sobotę będą u nas kapłani stamtąd.

 

3. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek będzie o godz. 9.oo w kościele, a wieczorem, tradycyjnie, ulicami parafii po wieczornej Mszy św., która jest o godz. 18.oo. Rozpoczniemy ją w ogrodzie przy kościele i pójdziemy w stronę cmentarza.

 

4. Do chorych którym jest trudno przybyć na spowiedź do kościoła udamy się z posługą duszpasterską do ich domów w czwartek bież. tygodnia lub w środę przyszłego tygodnia. Prosimy o zgłaszanie adresów w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

5. Przypominamy, że młodzież która przed tygodniem przystąpiła do bierzmowania ma dzisiaj Mszę św. dziękczynna za łaski tego sakramentu i spotkanie o godz. 16.oo

 

6. Przyszła niedziela, 13 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową. Wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa przed męką do Jerozolimy – święcimy palmy. Jest to równocześnie Dzień Młodzieży. Diecezjalna Pielgrzymka i Spotkanie Młodzieży w łączności z Ojcem Świętym w Katedrze Rzeszowskiej rozpocznie się o godz. 11.15 przy pomniku Bł. Jana Pawła II. Prosimy, by młodzież naszej parafii spotkała się tam z o. Mariuszem i razem uczestniczyła w tym święcie.

7. W dalszym ciągu przedświąteczną pomoc potrzebującym przez akcje Caritas można świadczyć nabywając świece i baranki (są obok ołtarza MB Nieust. Pomocy) i składanie żywności do koszów w kościele i w sklepach na terenie Parafii. Bóg zapłać za to.

8. Jak informowaliśmy przedstawiciele Akcji Katolickiej zbierają podpisy na listach przeciw dokonywaniu zabiegów aborcji w Szpitalu Pro-Familia i popierających wolność sumienia osób pracujących w placówkach medycznych.


 

Czwarta niedziela Wielkiego Postu  – 30 marca 2014r.

 

1. Jesteśmy w połowie okresu Wielkiego Postu (niedziela „laetare”). Kościół przypomina nam, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia.

 

2. Przypominamy, że Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się za tydzień – w przyszłą niedzielę – na wszystkich Mszach Świętych. Będą trwać do środy 9 IV. Wszystkich prosimy o zarezerwowanie czasu na odprawienie rekolekcji.

 

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkich Żali – dzisiaj o godz. 17.oo i Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 9.oo, 17.15 i po Mszy św. o godz. 19.3o.

 

4. W tym tygodniu rozpocznie się miesiąc kwiecień. Z tej racji:

·         w czwartek okazujemy Chrystusowi wdzięczność za dar Eucharystii i Kapłaństwa – na Mszę św. o godz. 18.oo zapraszamy służbę liturgiczną, schole, ich rodziców, bliskich ale i wszystkich wiernych

·         w piątek czcimy Najśw. Serce P. Jezusa. Msze św. będą o godz. 7.oo, 18.oo i 19.3o. Spowiedź będzie rano przed Mszą św. która jest o godz. 7.oo, po południu podczas adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 16.oo do 19.3o. Do domów chorych z posługą sakramentalną pójdziemy godz. 9.oo.

·         w sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi będzie w łączności z Mszą św. o godz. 18.oo.

 

5. Spotkanie mężczyzn na temat Zaufanie Bogu  będzie we wtorek bież. tygodnia o 20.oo .

6. W środę, 2 kwietnia, przypada kolejna rocznica śmierci wielkiego rodaka, Ojca Świętego bł. Jana Pawła II. Modląc się przez jego wstawiennictwo, nie zapominajmy o pogłębianiu jego nauczania i wprowadzaniu w życie dziedzictwa, które nam zostawił .

 

7. Wczoraj sześćdziesiątka naszych młodych parafian przyjęła Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej. Dziękujemy Bogu za to Ich duchowe ubogacenie, dziękujemy Im za wytrwałość, rodzicom za pomoc, o. Mariuszowi za przygotowanie. Na nabożeństwo dziękczynne za dar  Sakramentu Bierzmowania zapraszamy ich w przyszłą niedzielę na godz. 16.oo.

 

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy połączoną ze spotkaniem ewangelizacyjno-modlitewnym 5 kwietnia. Zapisy osób pełnoletnich do 30 roku życia w zakrystii bądź u o. Dawida.

9. Położona najbliżej nas Szkoła Podstawowa nr 12 przy ul. Lwowskiej 17 przyjmuje zapisy dzieci do klasy pierwszej. Jeśli będzie wystarczająca ilość dzieci z Osiedla Wilkowyja będzie utworzonaoddzielna klasa w której katechetą jest kapłan z naszej parafii.

10. Dla młodzieży polecamy naukę i katolicką formacją w gimnazjum, które prowadzą Siostry Pijarki przy ul. Sanockiej 70, na Osiedlu Krakowska-Południe. Może się wydawać, że jest to daleko, jednak fakt, że uczęszczają tam już nasi  parafianie tak do gimnazjum jak i szkoły podstawowej, świadczy o tym, że nie stwarza to zbytniej trudności. Zachęcamy do wybierania tej szkoły – informacje o niej znajdują się na plakacie w przedsionku kościoła.

11. Przedświąteczną pomoc potrzebującym przez akcje Caritas można świadczyć nabywając świece i baranki (są obok ołtarza MB Nieust. Pomocy) i składanie żywności do kosza w kościele i w sklepach na terenie Parafii. Bóg zapłać za to.

12. W przyszłą niedzielę przedstawiciele Akcji Katolickiej będą zbierać podpisy na listach przeciw dokonywaniu zabiegów aborcji w Szpitalu Pro-Familia i popierających wolność sumienia osób pracujących w placówkach medycznych. Można też uczynić to już dzisiaj w zakrystii.

13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby zmarłych naszych Parafianek: Heleny Kobiałka lat 84 z ul. Władysława IV i Janiny Biel lat 93 z ul. Lwowskiej. Prośmy dla Nich o szczęście Nieba: Dobry Jezu a nasz Panie…

 


 

Trzecia niedziela Wielkiego Postu  – 23 marca 2014r.

 

1.      W okresie Wielkiego Postu poprzez Słowo Boże, które jest do nas kierowane w liturgii, jesteśmy zaproszeni do pogłębienia naszego zjednoczenia z Chrystusem Zbawicielem. Pomoże nam w tym uczestnictwo w nabożeństwach:

·        Gorzkich Żalach - w niedziele o godz. 17.oo,

·        Drodze Krzyżowej - w piątki o godz. 9.oo, 17.15 lub 19.3o.

 

2.      Dzisiaj też, jak w każdą czwartą niedzielę miesiąca, będzie Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie podczas wystawienia po Mszy św. o godz. 15.oo.

 

3.      Przypominamy, że zgodnie z czwartym przykazaniem kościelnym we wszystkie dni Wielkiego Postu należy się powstrzymywać od udziału w zabawach.

 

4.      We wtorek, 25 marca, przypada Uroczystości Zwiastowania Pańskiego:

·        22-ga rocznica utworzenia Diecezji Rzeszowskiej. Z tej okazji uroczystą Mszę św. dziękczynną w katedrze odprawi Ks. Biskup Ordynariusz o godz. 18.oo.

·        Jest to też Dzień Świętości Życia. W naszym kościele Msze święte będą o godz. 7.oo i 18.oo. Można będzie na nich podjąć modlitwę w intencji zagrożonego życia poczętego i Duchową Adopcję Dziecka. Będziemy się też modlić w intencji matek w stanie błogosławionym.

 

5.      Młodzież naszej parafii która uczęszczała na przygotowanie do sakramentu Bierzmowania przyjmie ten sakrament w sobotę bieżącego tygodnia w kościele pw. św. Józefa Sebastiana Pelczara o godz. 17.oo. Spowiedź kandydatów, rodziców i świadków będzie w naszym kościele w piątek w godz. 18.3o – 19.3o. Dziękczynienie za Sakrament Bierzmowania będzie w niedzielę 6 IV o godz. 16.oo. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji bierzmowanych, jak również w intencji dwóch młodych pijarów Dominika Bochenka i Dariusz Lorenca, którzy również w tym dniu w Seminarium Duchownym Sch.P. w Krakowie złożą śluby uroczyste.

 

6.      Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się za dwa tygodnie, w niedzielę 6 kwietnia. Będą trwać do środy 9 IV. Poprowadzi je o. Maciej Kowalski z zakonu trynitarzy. Prosimy o takie planowanie zajęć, by zarezerwować czas na odprawienie rekolekcji.

 

7.      I jeszcze dwa zaproszenia dla młodzieży:

·        Na pielgrzymkę do Częstochowy połączoną ze spotkaniem ewangelizacyjno-modlitewnym 5 kwietnia. Zapisy osób pełnoletnich do 30 roku życia w zakrystii bądź u o. Dawida.

·        na Święto Młodych w Rzeszowie w dniach 12-13 kwietnia.  Rozpoczęcie w sobotę, 12 kwietnia, o godz. 8.oo w trzech miejscach: Szkoła Sióstr Pijarek, Szkoła Sióstr Prezentek i Dom Rekolekcyjny bł. Karoliny – tam też będzie nocleg; zakończenie w Niedzielę Palmową w katedrze. Szczegółowe informacje i zapisy u o. Mariusza.

 

Do tygodników katolickich „Niedziela” i „Gość Niedzielny” dzisiaj dołączona jest książka błogosławionej wizjonerki Katarzyny Emmerich pt. PASJA opisująca Mękę Pańską.

 


 

Druga niedziela Wielkiego Postu  – 16 marca 2014

 

1. Dzisiaj obchodzimy dzień modlitw za misje i misjonarzy. Wpatrując się w przemienione oblicze Jezusa, nie możemy zapominać, że na świecie wciąż są ludzie, do których nie dotarła jeszcze dobra nowina o zbawieniu. Dlatego też otoczmy serdeczną modlitwą i troską, także materialną, tych, którzy podjęli trud głoszenia Ewangelii w krajach misyjnych. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiarę na misje. Bóg zapłać za nie.

 

2. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 17.oo, a w piątek na Drogę Krzyżową na godz. 9.oo, 17.15 lub 19.3o.

 

3. W najbliższą środę będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Zapraszamy mężczyzn na Mszę św. o godz. 18.oo, a po niej na videokonferencję na temat O trosce po męsku.

 

4. W tym tygodniu młodzież naszej parafii przygotowująca się do sakramentu bierzmowania wkroczy w bezpośredni etap tego przygotowania. Bliskich im prosimy o towarzyszenie w tym, a wszystkich o modlitwę. Bierzmowanie będzie 29 marca. 

 

5. Wystawione do zabrania symboliczne skarbonki na jałmużnę postną nie dotyczą tylko dzieci, ale wszystkich, by poczynionymi oszczędnościami wesprzeć ubogich. Prosimy o zabieranie ich.

 

6. Organizowany jest wyjazd na drogę krzyżową na Tarnicę w Wielki Piątek 18 kwietnia, oraz 10 maja. Szczegóły umieszczone są na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Zapisy w zakrystii.